Kutsume kõiki ühisele õunamahlapressimisele ja tillukesele sügisesele laadale! 🌸🥕🍐🍎🐛

Õunu tuleb taaskord pressima Triinu Õunamahla suur tööstuslik õunapress, mis ka eelmistel aastal meie küla õunad mahlaks on pressinud 🍏🍎

Pressima saab ainult eelregistreerimisega, selleks tuleb helistada Reedale telefonil 56951917. Kohapeal ekspromt-korras liituda ei saa, kindlasti tuleb end eelnevalt kirja panna. Kes ees, see mees!

Registreerimiseks on oluline teada õunte kogust: kõige lihtsam on arvestada umbes kartulikoti kaupa (üks kartulikott on ca 30 kilo). Registreerudes andke palun teada, mitu kilo või mitu kartulikotitäit arvestuslikult tuua plaanite.
Anumad mahla jaoks tuleb ise kaasa võtta – 1 ühik õunu võrdub ca pool ühikut mahla.
Mahlapressimise tasu on 0,30 senti liiter. Tasumine kohapeal sularahas.
Õunad käivad enne pressimist veest läbi, kuid päris paksult mullased ei tohiks need siiski olla.

Laadaosas avaneb võimalus teha viimaseid aiatäiendusi – kohal on Kobrit oma tõeliselt tõhusa vihmaussikomposti ja toitevedelikuga ning Aiatark Väino Eskla Eesti parimate sõstrataimedega.
Lisaks saab täiendada talvevarusid – Peipsi Sibul toob laadale sibulat, küüslauku ja sibulavanikuid ning Tutu-Lutu kanala pakub eriti mõnusaid ja mahedaid kodukanade mune! 🧅🧄🥚🍳
NB! Kes tahab kindel olla, et sibulat/küüslauku ikka jagub või soovib suuremat kogust, siis kindlam on ette tellida peipsisibul.ee (lisainfosse pange kirja, et soovite kätte saada Metsakasti laadalt).
Käpalistele sõpradele saab laadalt muretseda Dogily ehtsast nahast kaelarihmu ja trakse (vt renzoridgeback või https://www.instagram.com/dogilydesign/)! 🐾🦮 ning iseendale, oma perele, sugulastele ja sõpradele saab sügiseks ja talveks pähe valida OliveHats kauneid peakatteid. Korvionu Endel Muugalt tuleb pakub kõigile taas toredat korvivalikut, mille abil on ühtlasi hea kõik tehtud ostud koju transportida 😉👒👲

Ja et sügis kontidesse ei poeks, siis külapäeval kõigile südamesse pugenud Tuudy tuleb ja kosutab meid kuuma joogi ja sõõrikutega. ☕🍩 PS! Kes kindlasti ei taha sõõrikutest ilma jääda või soovib neid suuremas koguses, siis tellige need Tuudylt ette – info.tuudy@gmail.com või läbi Tuudy Facebooki lehe sõnumite.

Ja vihma ei pea ka kartma, sest külaseltsil on olemas suur varikatus/telk, mille all vajadusel kõik varju leiavad 🙂

Kohtumiseni järgmisel aastal!
 
  • saad küla puudutavate teemade juures kaasa rääkida
  • saad ise küla arengule kaasa aidata
  • saad tuttavaks paljude toredate naabritega
  • saad parima ülevaate külaseltsi finantsidest

2 weeks ago

Kellegi kinnas kadunud? Asub Mäepealse tee 9. ... See MoreSee Less

View on Facebook

2 weeks ago

Metsakasti küla

Meil on taas maitsvaid uudiseid! 😊Algatamisel on Metsakasti OTT ehk regulaarne otse tootjalt tarbijale kaubatunnikene meie külaplatsil.
Esimene katse 5. novembril ajavahemikus 17:30-18:30!
Kindlasti teeb see suurt rõõmu neile, kellest sügisesel laadal Kanguste Pagaritalu OÜ leiva ja sepiku fännid said, sest nemad on ka seekord kohal. Ja just andis oma tulekust märku teine sügislaada lemmik - Virumaavutt. Neil muide üks uus ja väga huvitav toode valminud, aga sellest pikemalt juba ürituse all! 😉 Lisaks on hetkeseisuga tulemas Hindreku talu mesila ja Muhetalu oma maitsvate sinkide/vorstidega ning suure tõenäosusega saab ka mune ja kooki 😋
Loodetavasti lisandub pakkujaid veelgi! Andke ka ise kommentaarides märku, keda ja/või mis kaupa näha/osta sooviksite!
Täpsustused üsna pea ürituste all!
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 month ago

Ploomi tee nr 11 juures lõhuti maja ehitamise käigus tee pinnakate ja nüüd seal augud ainult suurenevad. Kes peab selle korda tegema?
Minu meelest maja omanik?
... See MoreSee Less

View on Facebook